Kliknij i wybierz czego szukasz:

transport, nocleg lub atrakcje turystyczne z całego Świata

Autokary

Loty

Hotele

Atrakcje

Polska ›› Ukraina

Poznaj możliwości połączeń z Polski do Ukrainy


Bilety autokarowe na Ukrainę

Połączenia autokarowe

Bilety autokarowe na Ukrainę oferuje bardzo wielu przewoźników m.in. Ideal Travel, Modultrans, East West Eurolines, Toco Bus, Z-Time czy Fortuna Tour. Autokary łotewskiej firmy Ecolines wyposażone są w WC, minibar, klimatyzację, sprzęt audio-video oraz wi-fi. 

Polacy coraz częściej i chętniej odwiedzają Ukrainę w celach turystycznych. Sieć przystanków jest bardzo dobrze rozbudowana. Można dojechać do wielu miast na terenie całej Ukrainy, w tym do Lwowa, Łucka, Tarnopola, Chmielnickiego, Winnicy, Żytomierza, Mikołajowa, Zaporoża czy Krzywego Rogu. Wyjazdy i powroty na wielu trasach odbywają się kilka razy dziennie. Cena za bilet w jedną stronę zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. 

Pełną listę miast znajdziesz w rozkładach jazdy. Warto korzystać z wyszukiwarki biletów autokarowych. W ten sposób łatwo i szybko odnajdziesz interesujące Cię połączenie.


Połączenia lotnicze

Połączenia lotnicze na Ukrainę oferuje wiele firm. Warto mieć na uwadze, że w dobie pandemii COVID-19 podróżowanie samolotem bywa ograniczone. Obecnie można dostać bilety takich firm jak: Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa, Wind Rose, Belavia, KLM. Przykładowo bezpośrednio z Warszawy do Lwowa można polecieć już za około 200 zł, a lot trwa około 1 godziny. Z Warszawy, Wrocławia czy Katowic kupisz bilet bez przesiadek do Lwowa, Kijowa czy Odessy. W dzisiejszych czasach oferty lotów zmieniają się bardzo dynamicznie. Aby nie ominąć żadnych ciekawych ofert, zachęcamy do regularnego korzystania z wyszukiwarki biletów lotniczych.

Do najpopularniejszych i największych lotnisk na terenie Ukrainy należą: port lotniczy Kijów-Żulany (UKKK), port lotniczy Ługańsk (UKCW), port lotniczy Lwów (UKLL), port lotniczy Odessa (UKOO).

Bilety lotnicze na Ukrainę

Atrakcje turystycznie na Ukrainie

Co warto zobaczyć na Ukrainie?

Ukraina dla wielu Polaków ma ciągle znaczenie sentymentalne. Chętnie wracają do miejsc swojej młodości odwiedzając takie miasta jak: Lwów, Kijów, Kamienic Podolski czy Odessa. Ale nie brakuje także młodszych turystów. Na szczególną uwagę zasługuje zabytkowy Lwów z bogatą i wielokulturową historią. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast pod względem turystyki w Europie. Ukraina oprócz licznych zamków, twierdz i innych zabytków posiada piękne góry, z Czarnohorą czy Bieszczadami na czele. Już od jakiegoś czasu wielką popularnością cieszy się Czarnobyl. Do tego jest też ładne wybrzeże Morza Czarnego z piękną i imprezową Odessą.

Sprawdź na stronie jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie na Ukrainie.


Rezerwacja hoteli

Ukraina ciągle się rozwija, co za tym idzie również baza noclegowa jest w fazie rozwoju, a liczba miejsc noclegowych rośnie. Największe skupiska noclegowe znajdują się w pobliżu wielkich aglomeracji oraz ośrodków krajoznawczych. Przy wyborze noclegu warto zapoznać się z opiniami innych gości. Dużą popularnością cieszą się takie miasta jak Lwów, Kijów czy Odessa.

Baza noclegowa we Lwowie jest dość dobrze rozwinięta. Można szukać ofert wśród wielu hoteli, hosteli, pensjonatów czy kwater prywatnych. Wśród turystów popularne są dzielnice Lviv City Center, Plosha Rynok oraz Prospekt Svobody. Często można znaleźć oferty w atrakcyjnych cenach. Polacy coraz częściej jeżdżą na Ukrainę w celach zdrowotnych do sanatoriów. Dużą popularnością cieszy się Truskawiec.

Hotele na Ukrainie

Wakacje na Ukrainie

Kijów – stolica Ukrainy, miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy zabytków odnajdą tu niesamowitą atmosferę przeszłości, skrytą pod złotymi kopułami ruskich cerkwi, unoszącą się wśród licznych parków, skwerów i wzgórz naddnieprzańskiej stolicy. Bez trudu odnajdą ją w postaciach skamieniałych na cokołach pomników, wśród mogił kijowskich nekropolii i w salach stołecznych muzeów i galerii. Będąc na Ukrainie, spróbujesz też tradycyjnego barszczu ukraińskiego i solanki, a na drugie danie – słodkich wareników. Warto zobaczyć również Prypeć – opuszczone miasto położone w odległości ok. 4 km od elektrowni atomowej. Do momentu awarii tętniło tu życie. Miasto było chlubą Związku Radzieckiego, stawiano je za wzór. Miasto zamieszkiwali przede wszystkim pracownicy elektrowni wraz z rodzinami. Po awarii w elektrowni całe miasto zostało ewakuowane, a czas się tutaj zatrzymał…

Wycieczki możesz znaleźć w naszej wyszukiwarce

SAMOLOT

Podróżowanie samolotem to szybka i wygodna opcja. Bezpośrednio z Warszawy, Wrocławia czy Katowic dolecisz do Lwowa, Kijowa czy Odessy. Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi połączeniami lotniczymi, zachęcamy do regularnego sprawdzania ofert na naszym portalu. W ten sposób nie ominiesz ciekawych propozycji.

Aktualne połączenia lotnicze możesz sprawdzać na bieżąco  w wyszukiwarce – kliknij w ikonę samolotu.

AUTOKAR

Przewozy autokarowe na trasie Polska-Ukraina cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to bardzo popularna opcja podróżowania. Oferta autokarowa jest zróżnicowana. Przewoźnicy dbają o komfort podróżnych, a klienci regularnie korzystają z tego typu transportu.

Aktualne połączenia lotnicze możesz sprawdzać na bieżąco  w wyszukiwarce.

NOCLEGI

Przy wyborze miejsca noclegowego warto kierować się opinią innych turystów. Czym bliżej atrakcji turystycznych tym ceny są wyższe. Niemcy mają rozwiniętą i różnorodną infrastrukturę turystyczną. W zależności od potrzeb każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać pośród licznych hoteli, nowoczesnych campingów, schronisk młodzieżowych ora prywatnych kwater.

Pełną ofertę noclegów na Ukrainie znajdziesz w wyszukiwarce.