Kliknij i wybierz czego szukasz:

transport, nocleg lub atrakcje turystyczne z całego Świata

Autokary

Loty

Hotele

Atrakcje

Polska ›› Niemcy

Poznaj możliwości połączeń z Polski do Niemiec


Połączenia autokarowe

Bilety autokarowe do Niemiec oferuje wiele firm. W przewozach w tym kierunku przoduje firma Sindbad. Ale można też zakupić bilety takich przewoźników jak Ecolines, Flixbus, Orland czy Sandra. Autokary wyposażone są w WC, minibar, klimatyzację, sprzęt audio-video oraz wi-fi. Przewoźnicy dbają o komfort i wygodę pasażerów.

Niemcy to bardzo popularny kierunek, dlatego sieć przystanków jest bardzo rozbudowana. Można dojechać do wielu miast, w tym do Berlina, Hamburga, Bremy, Monachium, Hanoweru, Norymbergii, Frankfurtu, Dortmundu czy Stuttgartu. Wyjazdy na wielu trasach odbywają się każdego dnia.

Pełną listę miast znajdziesz w rozkładach jazdy. Warto korzystać z wyszukiwarki biletów autokarowych. W ten sposób łatwo i szybko odnajdziesz interesujące Cię połączenie.


Połączenia lotnicze

Połączenia lotnicze do Niemiec oferuje wiele firm. Jednakże w czasie pandemii COVID-19 podróżowanie samolotem bywa mocno ograniczone. Bezpośrednie loty z Polski do Niemiec trwają w zależności od trasy od 1,5 do 2,5 godziny. Obecnie można skorzystać z ofert takich przewoźników jak LOT, Lufthansa, KLM, Finnair. Warto jednak na  sprawdzać połączenia lotnicze na naszym portalu, żeby być na bieżąco z ofertą.

Niemcy posiadają naprawdę sporo portów lotniczych. Do najpopularniejszych i największych należą: Frankfurt (FRA), Monachium (MUC), Berlin Tegel (TXL), Berlin Schönefeld (SXF) Düsseldorf (DUS), Hamburg (HAM), Stuttgart (STR), Köln/Bonn (CGN), Hannover (HAJ), Nürnberg (NUE).


Co warto zobaczyć w Niemczech?

Przez lata Polacy odwiedzali Niemcy głównie w celach zarobkowych. Walory turystyczne naszego zachodniego sąsiada zeszły na dalszy plan. Polacy jako cel wakacji czy weekendowych wypadów często wybierali inne kierunki.

A warto odwiedzić Niemcy właśnie w celach turystycznych i wypoczynkowych. Kraj ma wiele do zaoferowania. Dla miłośników kultury i sztuki punktem obowiązkowym będzie Wyspa Muzeów w Berlinie. Zwolennicy wypoczynku na łonie natury mogą odwiedzić takie miejsca jak Jezioro Bodeńskie czy Schwarzwald. Niemcy to istny raj dla fanów zamków. Warto odwiedzić zamek Heidelberg czy zamek Neuschwanstein. Dla najmłodszych jedną z najlepszych atrakcji będzie Europa-Park, czyli największy park rozrywki w Niemczech i trzeci najpopularniejszy w Europie. Atrakcji turystycznych jest o wiele wiele więcej, sprawdź sam!


Rezerwacja hoteli

Niemcy mają mocno rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę noclegową w różnym zakresie cenowym. Planując pobyt wcześniej, można znaleźć atrakcyjne oferty. Przykładowo w Berlinie pokój z prywatną łazienką dla dwóch osób można zamówić za mniej niż 50 EUR. Największe skupiska noclegowe znajdują się w pobliżu wielkich aglomeracji oraz ośrodków krajoznawczych. W centrum dużych miast przeważają luksusowe hotele. W przypadku dalszych dzielnic zaczynają dominować hostele, pensjonaty i apartamenty czy prywatne pokoje.

Popularnymi kierunkami wśród turystów są nowoczesne miasta z perełkami architektonicznymi i bujnym życiem nocnym. Często odwiedzane są Berlin, Hamburg, Drezno, Monachium, Frankfurt czy Kolonia.


Wakacje w Niemczech

Jeśli nie jesteś miłośnikiem planowania całej podróży samodzielnie możesz skorzystać z wycieczek zorganizowanych przez biuro podróży. Oszczędzasz czas, a nierzadko również pieniądze. Rezerwując taką wycieczkę możesz mieć wszystko w cenie: wylot, transfer lotniskowy, nocleg oraz wyżywienie. Alternatywą są wycieczki objazdowe, dzięki którym poznasz wiele miejsc w niewielkim czasie.

Wycieczki możesz znaleźć w naszej wyszukiwarce

SAMOLOT

W czasach pandemii covid-19 loty zostały mocno ograniczone. Przed tym okresem można było polecieć za rozsądną cenę korzystając z ofert wielu różnych przewoźników. Obecnie trzeba na bieżąco sprawdzać połączenia lotnicze. Tylko w ten sposób będziesz mógł monitorować nowe możliwości lotów. 

Aktualne połączenia lotnicze możesz sprawdzać na bieżąco  w wyszukiwarce – kliknij w ikonę samolotu.

AUTOKAR

Podróżowanie autokarem do Niemiec to ciągle najpopularniejsza opcja. Na wielu trasach kursy odbywają się każdego dnia. W zależności od dnia można znaleźć korzystne oferty cenowe. Siatka połączeń jest bardzo rozwinięta. Można dojechać do wielu większych i mniejszych miast na terenie różnych landów.

Aktualne połączenia lotnicze możesz sprawdzać na bieżąco  w wyszukiwarce.

NOCLEGI

Przy wyborze miejsca noclegowego warto kierować się opinią innych turystów. Czym bliżej atrakcji turystycznych tym ceny są wyższe. Niemcy mają rozwiniętą i różnorodną infrastrukturę turystyczną. W zależności od potrzeb każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać pośród licznych hoteli, nowoczesnych campingów, schronisk młodzieżowych ora prywatnych kwater.

Pełną ofertę noclegów w Niemczech znajdziesz w wyszukiwarce.