Jakim autokarem do Anglii?

do anglii

Autokary do Anglii stanowią dużą część oferty serwisu BiletyAutokarowe.pl. Z którym przewoźnikiem warto pojechać? Z Sindbadem? Eurobusem? A może Agatem? Poznaj dostępne firmy przewozowe i wybierz najlepszą.

Jeśli interesują cię przewozy z Warszawy do Londynu czy z Wrocławia do Manchesteru, dobrze trafiłeś – w naszym serwisie znajdziesz praktycznie każde dostępne połączenie autokarowe. Ale które wybrać? Z którą linią pojechać? Przyglądamy się dostępnym ofertom i porównujemy warunki proponowane przez przewoźników. Dla przykładu wybraliśmy trasę z Katowic do Londynu obsługiwaną około 18 maja. Dostępne oferty sprawdzaliśmy 20 kwietnia. Informacja jest więc aktualna na dzień 20.4.2015; z czasem oferty czy sposoby obsługi tras mogą ulec zmianie.

Bilety Sindbad do Anglii

Sindbad drzewaW systemie rezerwacji Voyager, wykorzystywanym przez Sindbada a oznaczonym w serwisie BiletyAutokarowe.pl jako „Oferta 1”, dostępna jest jedna główna trasa Sindbada – wyjazdy w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 12:10. Cena to 269 zł, ale warto pamiętać, że wszystkie oferty są ofertami promocyjnymi – kwota wzrośnie wraz ze zbliżaniem się dnia wyjazdu. Czas podróży wynosi 22 godziny i 50 minut; Londyn będzie ósmym przystankiem. Na pokładzie autokaru pasażerów obsługuje pilot; w trakcie przejazdu możeszliczyć na wieczorny seans filmowy. Wykorzystywane przez Sindbada autokary to najczęściej pojazdy marki Setra.

Często zauważysz obok ofert Sindbad bilety autokarowe Polonia Transport czy Interbus, w cenach takich samych lub mniejszych, ale zawsze dotyczące przejazdów o tych samych godzinach i na tej samej trasie. To po prostu oferty promocyjne czy zniżkowe na ten sam kurs – a niekiedy oferty w takiej samej cenie, ale po prostu rozróżnione na kilka pul biletów. Możesz z nich śmiało korzystać, pewien, że pojedziesz autokarem Sindbad albo linii przynależącej do platformy Sindbad, która danego dnia obsługuje wybrane połączenie.

Bilety Eurobus do Anglii

Czas podróży w przypadku zakupu biletów Eurobus trwa 23 godziny i 15 minut, jest więc dłuższy od przewozu Sindbada, ale nieznacznie – tylko o 25 minut. To ważne, gdyż autokar Eurobus odwiedza więcej przystanków; Londyn jest dopiero czternastym. Linia może więc dotrzeć do większej ilości pasażerów kosztem stosunkowo niewielkego spóźnienia względem konkurencji. Bilety są dostępne w cenach od 269 zł (tak jak u Sindbada) do 389 zł; wyjazdy w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 17:45.

eurobus most

Oferty Eurobus Eurolines Polska przeplatają się m.in. z ofertami PKS Warmia w nieco niższej cenie, a także z innymi ofertami Eurobus, również różniącymi się ceną. PKS Warmia to przewoźnik wchodzący w skład platformy Eurobus Eurolines Polska, a zatem niekiedy to jego autokary mogą realizować kurs. Marka ta jest też wykorzystywana przez EEP do udostępniania biletów z obniżoną ceną. Warto więc kupować jej bilety – nie musisz się martwić, że pojedzieć innym autokarem. To wciąż standardy Eurobusa; nawet jeśli kupisz jego bilet autokarowy, może się okazać, że pojedziesz z Warmią, jeśli to jej pojazd tego dnia obsługuje trasę.

Dodajmy, że niektóre bilety Eurobus są dostępne w ramach promocji Okazja Tygodnia. Ceny są wówczas wyraźnie niższe, ale korzystanie z nich wiąże się z akceptacją kilku ważnych zasad. Dopuszczalna jest jedna zmiana daty wyjazdu lub powrotu, jeśli w wybranym terminie są dostępne bilety w ramach Okazji Tygodnia. Jeśli nie ma wówczas promocji, konieczna jest dopłata w wysokości 50 proc. standardowej ceny biletu. Bilet można zwrócić – także samą część powrotną – ale potrącenie wyniesie 95 proc. Promocji nie można łączyć z innymi promocjami i zniżkami.

Bilety Agat do Anglii

agat newsBilety Agat są dostępne w dwóch wariantach cenowych: 269 zł dla biletów promocyjnych w ograniczonej liczbie i 360 zł dla biletów standardowych. Wyjazdy odbywają się we wtorki, czwartki i soboty o 15:30. Linia oferuje najszybszy przejazd – trwający 22 godziny. W tym przypadku Londyn również jest czternastym przystankiem, ale większość odwiedzanych miast znajduje się w Polsce, a przystanki leżą w niewielkich odległościach – stąd możliwość zaoszczędzenia czasu.

Agat współpracuje z linią Autokar Polska, która działa jako agent sprzedający bilety – nie oznacza to więc, że pojedziesz do Anglii z Autokar Polska; zawsze kursować będą autokary Agat. Ceny niezależnie od linii pozostają takie same, więc to zasadniczo bez różnicy, którą ofertę wybierzesz.

Podsumowanie

Jak widać, cenowo wszystkie oferty są zbliżone, przy czym najlepiej wykazać się refleksem i kupić bilet promocyjny – to oszczędność ok. 100 zł. Wyraźną różnicą jest czas przejazdu, choć nie są to rozbieżności tak duże, że uzasadniałyby wybór jednej linii nad drugą. Decydującym czynnikiem powinna być tak naprawdę godzina wyjazdu. Zanim wybierzesz przewoźnika, zadaj sobie pytanie: czy bardziej odpowiada ci rozpoczęcie kursu i zakończenie kursu w południe, po południu czy wieczorem?

szukaj-i-kup-bilet

Udostępnij