Jak kupić bilet dla innej osoby?

warto kupic biletWbrew pozorom możesz kupić bilet autokarowy nie tylko dla siebie. Masz znajomego albo członka rodziny, który nie ma dostępu do Internetu i nie może zarezerwować miejsca w autokarze? Wykonaj zakup za niego.

Wczesna rezerwacja biletu jest jedynym sposobem uzyskania lepszej, niższej ceny, czy też skorzystania z atrakcyjnej promocji. Im wcześniej zamawiasz, tym większy masz wybór i tym łatwiej będzie ci podjąć decyzję o wyborze połączenia – bo masz na to wystarczająco wiele czasu.

Ale co z osobami, które nie mogą lub nie chcą zamawiać online? Które nie mają komputera albo umiejętności posługiwania się nim, albo które przebywają za granicą i w tej chwili nie mogą dokonać zakupu? Czy jest sposób, by zdobyły tanie bilety autokarowe z wyprzedzeniem i miały pewność, że czeka na nie miejsce w autokarze? Oczywiście. Wystarczy, że podasz pomocną dłoń.

Jak kupić bilet autokarowy dla żony, męża, znajomego…

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to zakup online – po prostu wyszukaj połączenie, np. linii Sindbad czy Intercars, a następnie wypełnij formularz rezerwacji i wykonaj przelew. Pamiętaj, że dane pasażera mogą być inne niż dane płatnika, dzięki czemu możesz zapłacić za przejazd innej osoby. Możesz wybrać wysyłkę biletu na jej e-mail albo na swój adres, a potem przesłać bilet do pasażera.

Drugi sposób to zakup telefoniczny. Zadzwoń na infolinię BiletyAutokarowe.pl, wybierz połączenie i podaj dane pasażera. SMS-em otrzymasz dane do zapłaty, którą możesz uiścić w dowolny sposób – online, na poczcie, w oddziale banku albo w innym punkcie wpłat.

Jak odebrać bilet autokarowy

Przy zakupie biletu przez telefon możesz wybrać wysyłkę pocztą na swój adres – aby samodzielnie przekazać bilet pasażerowi, wysyłkę na adres pasażera albo organizację odbioru w autokarze. Ostatnia z tych opcji jest szczególnie wygodna, wystarczy bowiem, że pasażer pojawi się na przystanku, a kierowca czy pilot autokaru wręczy mu bilet. Jeżeli jednak wybierasz wysyłkę pocztą, pamiętaj, że listonosz nie pojawi się u ciebie tego samego wieczora. Nie rezerwuj więc z dnia na dzień, lecz co najmniej na tydzień przed planowanym wyjazdem.

Jak widzisz – zakup biletu nie jest problemem nawet wtedy, gdy pasażer teoretycznie nie może samemu skorzystać z serwisu BiletyAutokarowe.pl. Wystarczy przekonać znajomego, żeby poświęcił kilka minut na wykonanie rezerwacji.

Udostępnij