Busem do Anglii bez kwarantanny dla zaszczepionych

Osoby z krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski, po zakończonym cyklu szczepień szczepionkami dopuszczonymi przez EMA (European Medicines Agency – Europejska Agencja Leków) będą zwolnione z obowiązku poddania się kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii i wykonania testu w 8 dniu po przyjeździe.

Dla tych osób pozostał wymóg wykonania testu przed podróżą, wypełnienia formularza lokacyjnego oraz wykupienia przed przyjazdem i wykonania w 2 dniu po przyjeździe testu. Są to wymagania jak dla krajów z zielonej listy.


Osoby niezaszczepone w dalszym ciągu muszą dodatkowo wykupić dodatkowo kolejny test na 8 dzień pobytu oraz poddać się obowiązkowej kwarantannie przez 10 dni. Wymagania jak dla listy pomarańczowej.


Wymagania dla osób zaszepionych:

  • formularz lokalizacyjny,
  • test w kierunku Covid-19 przed wyjazdem
  • test w 2 dniu pobytu w Wielkiej Brytanii

Wymagania dla osób niezaszepionych:

  • formularz lokalizacyjny,
  • test w kierunku Covid-19 przed wyjazdem
  • test w 2 i 8 dniu pobytu w Wielkiej Brytanii
  • 10 dni kwarantanny po przybyciu do UK

Formalnym dokumentem zwalniającym z kwarantanny będzie w przypadku krajów europejskich cyfrowy certyfikat COVID.

Na podstawie gov.pl


Autokary do Anglii oraz Walii kursują regularnie. Do końca sierpnia są obsługiwane trzy połączenia tygodniowo w obie strony. Wyjazdy i powroty odbywają się w poniedziałki, środy i soboty.

Dla przypomnienia, na terenie Wielkiej Brytanii obsługiwane są przystanki w miastach: Birmingham, Bournemouth, Bristol, Cardiff, Coventry, Dover, Gloucester, Leeds, Llanelli, London, Luton, Maidstone, Manchester, Northampton, Portsmouth, Reading, Slouhg, Southampton, Swansea, Swindon.

Godziny wyjazdów i przyjazdów na przystanki docelowe są podane w rozkładzie jazdy dostępnym po wyszukaniu połączenia.


Bilety autobusowe przewoźników międzynarodowych można cały czas zamawiać w naszym biurze biletowym, tel. +48 717242377 lub online na BiletyAutokarowe.pl


Udostępnij